Τετάρτη, 24 Μαρτίου 2010

Οι Διαιτητές της 28ης Αγωνιστικής


Θέλει μόνο Νίκη...

Την νίκη που θα την απομακρύνει απο την επικίνδυνη ζώνη,θα επιδιώξει η Αναγέννηση Ψαθοπύργου κόντρα στον Φαραικό,στο σημαντικότερο ίσως παιχνίδι της χρονιάς για αυτήν,που θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την παραμονή της ομάδας στην Α1 Κατηγορία.Ολοι στο στρατόπεδο της Αναγέννησης έχουν κατανοήσει την κρισιμότητα του αγώνα και όλη την εβδομάδα προετοιμάζονται με εντατικούς ρυθμούς, αποφασισμένοι για την κατάκτηση τόσο των τριών βαθμών όσο και της δεύτερης συνεχόμενης νίκης στο πρωτάθλημα κάτι που δεν έχει καταφέρει μέχρι τώρα.

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις τις 28ης Αγωνιστικής και οι διαιτητές που θα τις διευθύνουν:

Σάββατο 27/3, Ωρα 16:00μμ
  • Γήπεδο Ψαθοπύργου , Αναγέννηση Ψαθοπύργου- Φαραϊκός (Αλεξανδρόπουλος)
  • Γήπεδο Πετεινών , Απόλλων Εγλυκάδας- ΑΟ Πάτρα (Καρβούνης)
  • Γήπεδο Προσφυγικών , Ολυμπιακός Πατρών - Πανιώνιος /Αχιλλέας (Παπαδόπουλος Γ.)
  • Γήπεδο Προαστείου , 19:00 , Αίας Πατρών- Ωλενιακός (Σπανός Θ.)

Κυριακή 28/3,Ωρα 17:00
  • Γήπεδο Αιγείρας , Θύελλα Αιγείρας- ΑΠΟ Αρόης (Τσιμπούκης)
  • Γήπεδο Μιντιλογλίου , Αστέρας Μιντιλογλίου- Πετεινοί (Σπηλιωτόπουλος)
  • Γήπεδο ΕΠΣΑ Κάνιστρας , Δόξα Χαλανδρίτσας- Λιμνοχώρι (Γιαννόπουλος Αλ.)
  • Γήπεδο Σταυροδρομίου , Θύελλα Σκιαδά- Άρης Πατρών (Φράγγος)
  • Γήπεδο Νικολεϊκων , Θύελλα Αιγίου- Αμπελόκηποι (Γραμματικόπουλος)

Κυριακή, 21 Μαρτίου 2010

27η Αγωνιστική


Επιτέλους Νίκη!!!

Ξέσπασε η Αναγέννηση μετά απο ενα αρνητικό σερί άτυχων αποτελεσμάτων,κερδίζοντας εκτός έδρας την Δόξα Χαλανδρίτσας με το ευρύ 1-5!Το σκόρ για την ομάδα του Ψαθοπύργου άνοιξε στο 28' ο Μητρούλιας με σούτ έξω απο την περιοχή,ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό μετά από καταπληκτική πάσα του Μπάρα στην πλάτη της άμυνας έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Παπαδόπουλο, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει δύο τα τέρματα για την ομάδα του.Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίχτης με πλασέ μέσα απο την μικρή περιοχή,έπειτα απο όμορφη σέντρα απο δεξιά του Ζάγκλα έκανε το 0-3.Με το σκόρ αυτό οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.Στην επανάληψη η Δόξα κατάφερε να μειώσει σε 1-3 στο 50'με τον Μπινιέρη.Γρήγορη ήταν η απάντηση της Αναγέννησης και στο 56' με σκόρερ και πάλι τον Παπαδόπουλο έγραψε το 1-4.Το σκόρ έκλεισε ο Κωστόπουλος στο 68',με κοντινό πλασέ μέσα απο την περιοχή πέρνωντας το "ριμπάουντ", αφού προηγούμενως η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι μετά απο το πλασέ που επιχείρησε ο Κυδωνιάτης.

  • Γήπεδο ΕΠΣΑ Κάνιστρας, Δόξα Χαλανδρίτσας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου 1-5
Γκόλ:28' Μητρούλιας, 29', 34', 56' Παπαδόπουλος, 68' Κωστόπουλος - 50' Μπινιέρης

Οι Συνθέσεις...


Δόξα Χαλανδρίτσας: Πατσός, Γ. Ιατρού (46'Σταυρόπουλος), Βασιλείου (46'Τσίμπιτσης), Π. Βρόντος, Συριόπουλος, Δ. Γεωργαντόπουλος, Μαυροειδής, Γκούντας, Μπινιέρης, Δημόπουλος, Φ. Ιατρού (70'Π. Γεωργαντόπουλος).
Αναγέννηση Ψαθοπύργου:Ψαριάδης,Ζάγκλας(57' λ.τ. Μανιάτης),Μανιάς(68' Παπασπηλιόπουλος),Σακελλαρόπουλος,Καραμπούλας,Μητρούλιας,
Μπάρας,Κυδωνιάτης(70' Τσιμπούκης Σ.Ηλίας),Κωστόπουλος,Παπαδόπουλος,Καραμάνος.
  • Γήπεδο Νιφορείκων, Λιμνοχώρι-Ολυμπιακός Πατρών 0-0
Οι Συνθέσεις...

Λιμνοχώρι: Μπούνιας, Μπακούλιας (60' Κυριακόπουλος), Μιχαλόπουλος, Γκιώνης, Αλεξανδρόπουλος, Αλεξόπουλος, Θ. Γερασιμόπουλος, Πιπέρης (60' Π. Γερασιμόπουλος), Πετρόπουλος, Δημητρόπουλος, Γιαννόπουλος.
Ολυμπιακός Πατρών: Κατσουράνης, Γιαχαλάς, Κοβάτσι, Καννάς, Σταματακόπουλος, Ράφτης, Αραπάκος, Τσιχλιάς, Σπυρόπουλος (76' Μάνος), Παπούλας, Δημόπουλος (65' Χρονάς).

  • Γήπεδο Πετεινών, Πετεινοί-Αίας Πατρών 0-0
Οι Συνθέσεις...

Πετεινοί: Ξανθάκης, Κατριβέσης, Αλεξόπουλος, Φραγκούλης, Γουλιούμης, Νικολόπουλος (85' Κατσάκος), Στέλλας, Ανδρονικίδης (30' λ.τ. Φωτόπουλος), Δημόπουλος, Μαρκεζίνης (55' Πολυζωγόπουλος), Κλεισούρας.
Αίας Πατρών: Χρανιώτης, Μπάτσικας, Σπύρου, Κακούρης, Κωνσταντινίδης, Μαραγκός, Ν. Μπαλής, Μητρόπουλος, Φλωράτος, Κουντουργιώτης, Κολέσης (89' Παπαδημητρίου).


  • Γήπεδο Ντα Λούζ, ΑΟ Πάτραι-Αστέρας Μιντιλογλίου 4-1
Γκόλ:0' Ζέρης, 38' Τσίφας, 70, 82' Παπουτσής - 55' Καράμπελας
Οι Συνθέσεις...

ΑΟ Πάτραι: Βούλγαρης, Ζαφείρας, Κάτσενος (70' Γιαννόπουλος), Τσίφας, Ζέρης, Β. Παπαγεωργακόπουλος, Κούντας, Ξυπολιάς (50' Παπουτσής), Σιώλος, Φωτόπουλος (77' Βακτριτζόγλου), Κογκόπουλος.
Αστέρας Μιντιλογλίου: Χριστόπουλος, Μαυροκέφαλος (65' Παρασκευόπουλος), Βγενόπουλος, Ντάρας, Θεοφανόπουλος (46' Καράμπελας), Λάγκης, Βέργης (80' Τσιρογιάννης), Λιάκος, Φατούρος, Μπάλας, Παναγόπουλος.

  • Γήπεδο Προαστίου, Αμπελόκηποι-Θύελλα Σκιαδά 1-0
Γκόλ:68' Ρηγόπουλος
Οι Συνθέσεις...

Αμπελόκηποι: Π. Σπαλιάρας, Μπάτραλης, Ραμαντάνης (86' Ροδόπουλος), Τζουμάκας, Χρηστακόπουλος, Ρηγόπουλος, Ρουντζαμάνης, Κουνάδης, Γεωργαντόπουλος, Τσαλπατούρος (90' Λιάγκος), Μπαλασκέρης (88' Μούκας)
Θύελλα Σκιαδά: Δημόπουλος, Ν. Δελδήμος, Χ. Νταφογιάννης, Β. Μπότης (85' Γκοσιμίδας), Ι. Νταφογιάννης, Καραμπινάς, Πλούμπης (77' Μπαρής), Λαμπρόπουλος, Χ. Δελδήμος, Γ. Μπαρδάκης, Αλευρής (55' Χ. Μπαρδάκης)

  • Γήπεδο Προαστίου, Πανιώνιος/Αχιλλέας-Απόλλων Εγλυκάδας 3-0
Γκόλ: 88', 90'Κοντογεωργόπουλος,92'Κρίθης
Οι Συνθέσεις...
Πανιώνιος/Αχιλλέας: Η. Δίπλας, Χαρίτος (77' Μάργαρης), Θ. Δίπλας (46' Κωνσταντίνου), Καρελάς, Μάγκος, Κρίθης, Μητρόπουλος, Πασαγιάννης, Μάγκος, Κολλάρος (60' Κοντογεωργόπουλος), Ππαχαραλάμπους

Απόλλων Εγλυκάδας: Αγοράκης, Κ. Αβραμόπουλος, Κουλούρης (27' λ.τ. Νικολόπουλος), Σ. Κυριτόπουλος, Γ. Αβραμόπουλος, Ανδριακόπουλος, Χρονάς, Φωτάκιας, Χριστόπουλος, Παναγόπουλος, Ν. Κυριτόπουλος
  • Γήπεδο Φαραικού, Φαραικός-Θύελλα Αιγείρας 1-1
Γκόλ:70'Η.Α. Βέρρας - 17'Καλέλης
Οι Συνθέσεις...

Φαραικός: Κατσαντούλας, Μακρόπουλος, Κολυπέρας, Κ. Σωτηρακόπουλος, Η.Α. Βέρρας, Χ. Βασιλείου (40'Γεωργόπουλος), Κοσμόπουλος (70'Παλούμπης), Δημητρόπουλος, Α. Σωτηρακόπουλος, Σκόνδρας (60'Η.Ν. Βέρρας), Ν. Βασιλείου.
Θύελλα Αιγείρας: Τσαπικούνης, Ψαράκος, Σταυρόπουλος, Α. Πολύζος, Τσαούσης, Σ. Φωλιάς (85'Α. Νακελάρης), Μπαντούνας, Ροβήλος, Ν. Φωλιάς, Κουβαράς, Καλέλης (60'Κοντίνος).
  • Γήπεδο Προσφυγικών, ΑΠΟ Αρόης-Θύελλα Αιγίου 3-0
Γκόλ:76'Σ. Δεπούντης, 65'πεν, 80'Σουλελές
Οι Συνθέσεις...

ΑΡΟΗ: Γεράκος, Πλώττας, Α. Δεπούντης (35'λ.τ. Κουτροκώης), Ξυλιάς, Σακάτος, Λαζανάς (65'Νότης), Σπύρου, Σουλελές, Ρουπακιώτης (85'Σταυρογιαννόπουλος), Μπαρδούσης, Σ. Δεπούντης.
ΘΥΕΛΛΑ: Κοντόγιωργας, Γ. Παξιμάδης, Γκινάι, Α. Παξιμάδης, Ντάλλας, Θεοφανόπουλος (77'Μακρυγιαννάκης), Ζήσης (70'Λιβέρης), Σαλάι, Καυγάς (81'Δορλής), Βλάχος, Α. Φουσέκης.

  • Γήπεδο Βασιλικού, Άρης Πατρών-Ωλενιακός 0-0
Οι Συνθέσεις...

Άρης Πατρών: Ρουντζαμάνης, Ασημακόπουλος (30'Μαρτζάκλης), Κατσαΐτης, Καμαλακίδης, Σπηλιωτόπουλος, Γουρδομιχάλης, Σταυρόπουλος, Ρούσσος, Μούνγκουλης, Σκόνδρας, Παπαδημητρόπουλος.
Ωλενιακός: Καράμπαλης, Ληβαθυνόπουλος, Χριστόπουλος, Στούπας, Κοντάρης, Λιόγκας (46'Κοτζαγιάννης), Καναβόγιαννης, Βαγιώτης, Φ. Ανδρουτσόπουλος (46'Ντεμάι), Χούσα, Λαμπρόπουλος.

Η Βαθμολογία σε 27 Αγώνες

Ομάδα

Αγώνες

Τέρματα

Βαθμ.

Ν-Ι-Η

Α.Ο Πατραι 2008

27

67-19-

66

21-3-3

Ωλενιακός

27

73-33

65

20-5-2

Αίαντας Πατρών

27

51-27

56

17-5-5

Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγυιάς

27

56-35

53

16-5-6

Απόλλων Εγλυκάδας

27

51-35

51

15-6-6

Θύελλα Σκιαδά

27

42-32

49

15-4-8

Λιμνοχώρι

27

49-33

49

14-7-6

Πετεινοί

27

66-44

48

14-6-7

Θύελλα Αιγίου

27

35-33

39

11-6-10

Άρης Πατρών

27

35-41

33

8-9-10

Ολυμπιακός Πατρών

27

27-28

32

8-8-11

Αρόη

27

36-48

28

9-4-14

Αναγέννηση Ψαθοπύργου

27

39-39

26

6-8-13

Αμπελόκηποι Α.Ο

27

36-64

25

7-4-16

Θύελλα Αιγείρας

27

35-53

24

6-6-15

Φαραϊκός

27

22-41

21

5-6-16

Δόξα Χαλανδρίτσας

27

23-73

7

2-1-24

Αστέρας Μιντιλογλίου

27

25-90

5

0-5-22


Επόμενη Αγωνιστική 28η

Σάββατο/Κυριακή 27/28 Μαρτίου
  • Αναγέννηση Ψαθοπύργου- Φαραϊκός (0-0)
  • Απόλλων Εγλυκάδας- ΑΟ Πάτρα (1-0)
  • Δόξα Χαλανδρίτσας- Λιμνοχώρι (1-2)
  • Ολυμπιακός Πατρών - Πανιώνιος /Αχιλλέας (1-2)
  • Θύελλα Αιγείρας- ΑΠΟ Αρόης (1-3)
  • Αστέρας Μιντιλογλίου- Πετεινοί (0-4)
  • Θύελλα Σκιαδά- Άρης Πατρών (2-1)
  • Θύελλα Αιγίου- Αμπελόκηποι (3-1)
  • Αίας Πατρών- Ωλενιακός (1-4)
Σε παρένθεση τα αποτελέσματα του α'γύρου

Οι Διαιτητές της 27ης Αγωνιστικής

Νίκη και μόνο νίκη για την Αναγέννηση κόντρα στην Χαλανδρίτσα,καθώς δεν υπάρχει περιθώριο και για άλλη απώλεια βαθμών.

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/03/10
,16.00

  • Γήπεδο Νιφορείκων, Λιμνοχώρι-Ολυμπιακός Πατρών (Φράγγος)
  • Γήπεδο Πετεινών, Πετεινοί-Αίας Πατρών (Πασχάκης)
  • Γήπεδο Ντα Λούζ, ΑΟ Πάτραι-Αστέρας Μιντιλογλίου (Γραββάνης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/03/10

  • Γήπεδο Προαστίου, 12.30 Αμπελόκηποι-Θύελλα Σκιαδά (Τσαγκαράκης)
  • Γήπεδο Προαστίου, Πανιώνιος/Αχιλλέας-Απόλλων Εγλυκάδας (Γραμματικόπουλος)
  • Γήπεδο Φαραικού, Φαραικός-Θύελλα Αιγείρας (Καρβούνης)
  • Γήπεδο Προσφυγικών, ΑΠΟ Αρόης-Θύελλα Αιγίου (Τσιρίνης)
  • Γήπεδο Βασιλικού, Άρης Πατρών-Ωλενιακός (Φ. Οικονόμου)
  • Γήπεδο ΕΠΣΑ Κάνιστρας, 18.30Δόξα Χαλανδρίτσας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου (Χ. Παπαδόπουλος)

26η Αγωνιστική

  • Γήπεδο Ψαθοπύργου,Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Λιμνοχώρι 0-1
Oι Συνθέσεις...

Αναγέννηση Ψαθοπύργου:Ψαριάδης,Ζάγκλας,Μανιάς,Κωστόπουλος Π.,(60' Τόλιας),Καραμπούλας,Μπάρας,Κυδωνιάτης,
Παπαδόπουλος(81' Παπασπηλιόπουλος),Καραμάνος,Μανιάτης(46' Σακελλαρόπουλος),Μητρούλιας.

Λιμνοχώρι:Μπούνιας,Κωσταντινόπουλος(62' Γερασιμόπουλος Π.),Μιχαλόπουλος,Αλεξανδρόπουλος,Γκιώνης,Γερασιμόπουλος,Αλεξόπουλος,
Πετρόπουλος,Γιαννόπουλος(90' Χρυσανθόπουλος),Δημητρόπουλος(90' Πιπέρης),Κυριακόπουλος.
  • Γήπεδο Προσφυγικών, Άρης Πατρών-Πετεινοί 1-5
  • Γήπεδο Πετεινών, Απόλλων Εγλυκάδας-Ολυμπιακός Πατρών 0-0
  • Γήπεδο Προαστίου,Αίας Πατρών-ΑΟ Πάτραι 2008 0-1
  • Γήπεδο Μαζαρακίου,Ωλενιακός-Αμπελόκηποι 3-1
  • Γήπεδο Αιγείρας, Θύελλα Αιγείρας-Δόξα Χαλανδρίτσας 1-1
  • Γήπεδο Σταυροδρομίου, Θύελλα Σκιαδά-ΑΠΟ Αρόης 3-1
  • Γήπεδο Νικολείκων, Θύελλα Αιγίου-Φαραικός 2-1
  • Γήπεδο Μιντιλογλίου, Αστέρας Μιντιλογλίου-Πανιώνιος/Αχιλλέας 1-4

Η Βαθμολογία σε 26 Αγώνες

Ομάδα

Αγώνες

Τέρματα

Βαθμ.

Ν-Ι-Η

Ωλενιακός

26

73-33

64

20-4-2

Α.Ο Πατραι 2008

26

63-18

63

20-3-3

Αίαντας Πατρών

26

51-27

55

17-4-5

Απόλλων Εγλυκάδας

26

51-32

51

15-6-5

Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγυιάς

26

53-35

50

15-5-6

Θύελλα Σκιαδά

26

42-31

49

15-4-7

Λιμνοχώρι

26

49-33

48

14-6-6

Πετεινοί

26

66-44

47

14-5-7

Θύελλα Αιγίου

26

35-30

39

11-6-9

Άρης Πατρών

26

35-41

32

8-8-10

Ολυμπιακός Πατρών

26

27-28

31

8-7-11

Αρόη

26

33-48

25

8-4-14

Αναγέννηση Ψαθοπύργου

26

34-38

23

5-8-13

Θύελλα Αιγείρας

26

33-52

23

6-5-15

Αμπελόκηποι Α.Ο

26

35-64

22

6-4-16

Φαραϊκός

26

21-40

20

5-5-16

Δόξα Χαλανδρίτσας

26

22-68

7

2-1-23

Αστέρας Μιντιλογλίου

26

24-85

5

0-5-21

Γίνεται μέλος στο group μας στο facebook :

Γίνεται μέλος στο group μας στο facebook :
ή επικοινωνείστε μαζί μας μέσω e-mail:anagennisipsathopirgoufc[at]yahoo[dot]com