Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2007

Κύπελλο Ερασιτεχνών

3η Φάση

Εγινε σήμερα Δευτέρα 5 Νοεμβρίου στα γραφεια της ΕΠΣ Αχαϊας η κλήρωση των ομάδων που πηραν την προκριση στην επομενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών.Η Αναγέννηση θα αντιμετωπίση εντός έδρας την ερχόμενη Τετάρτη 14 Νοεμβρίου τον Πανιώνιο/Αχιλλέα Αγυιάς στις 14:30μμ.

Ολοκληρώθηκε σήμερα Τετάρτη 14 Νοεμβρίου ο αγώνας κυπέλλου μεταξύ της Αναγέννησης Ψαθοπύργου και του Πανιωνίου/Αχιλλέα Αγυιάς βρίσκωντας νικήτρια την ομάδα της Αγυιάς με σκόρ 1-4.Απο το 1ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν 0-3(το 3 τερμα σημειωθηκε με ευστοχο χτύπημα πέναλτι) 22΄,30΄και 39΄.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι επαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο και κατάφεραν να μειώσουν στο 64΄με το Π.Κωστόπουλο,ενώ είχαν κ αλλες ευκαρίες να μειώσουν κ αλλο το σκόρ αλλα δεν τα κατάφεραν και στο 86΄οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 4-1.

Φάσεις απο τον αγώνα:

2η Φάση

Το νικιφόρο σερί της συνέχισε και στο κύπελλο ερασιτεχνών η Αναγέννηση Ψαθοπύργου,στη δευτερη προκριματικη φάση,καθώς νίκησε 0-3 το Σκεπαστό.Με χατ-τρικ του Π.Κωστόπουλου
στο 35',38' και 43' η Αναγέννηση καθάρισε απο το 1ο μολις ημιχρονο την πρόκριση της στη επόμενη φάση.Η ομάδα του Ψαθοπύργου πήρε απο το πρώτο λεπτο τα ηνία του αγώνα και σε καμία περίπτωση δεν απειλήθηκε,ενώ είχε αρκέτες καλές στιγμές να διευρύνει το δείκτη του σκορ.

Image Hosted by ImageShack.us

Ο Τρυφωνόπουλος κερδίζει την κεφαλιά ανάμεσα σε δυο παίχτες του Σκεπαστού αλλα η μπάλα φεύγει μόλις πανω απο τα δοκάρια.

Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του αδικοχαμένου Θοδωρή Αντωνόπουλου παίκτη της Ζήριας.

Στο εξ αναβολής παιχνίδι μεταξύ της Ζήριας κ του Αίαντα,την περασμένη Τετάρτη 7 Νοεμβρίου,πριν την εναρξη της αναμέτρησης των δυο ομαδων τελέσθηκε τρισάγιο στην μνήμη του Θοδωρή.Το γήπεδο της Ζήριας με πρωτοβουλία του δημάρχου Συμπολιτείας μετονομάζεται σε "Θεόδωρος Αντωνόπουλος".